Nasze osiągnięcia w zakresie ochrony środowiska

ŚWIATOWA LISTA CDP

Najwyższa ocena na światowej liście firm przyjaznych środowisku.

ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ

Rozwiązania KONE jako pierwsze w branży otrzymały klasę A efektywności energetycznej w klasyfikacji VDI 4707 zgodnie z ISO 25745.

REDUKCJA EMISJI CO2

W latach 2008-2016 ograniczyliśmy o 60% emisję dwutlenku węgla, wynikającą ze zużycia energii (w proporcji do otrzymanych zamówień).

Nasz sposób działania

Na odpowiedzialność środowiskową KONE składają się innowacyjne i energooszczędne rozwiązania oferowane Klientom oraz ograniczanie wpływu naszych działań na środowisko.

img_people-flow-metro-escalator-951x535

PROGRAM DOSKONAŁOŚCI EKOLOGICZNEJ

Nasz Program Doskonałości Ekologicznej określa działania na rzecz zielonej transformacji, rozwoju inteligentnych i niskoemisyjnych eko-miast oraz tworzenia budynków o zerowym zużyciu energii.

img_architect-salesguy-europe

POMOC W PROJEKTOWANIU ZIELONYCH BUDYNKÓW

W KONE obliczamy zużycie energii naszych urządzeń i doradzamy, jak realizować zielone inwestycje. Publikujemy szczegółowe informacje o wpływie naszych produktów na środowisko, również w kontekście światowych standardów zarządzania energią.

img_elevator-modernization-benefits-5

ENERGOOSZCZĘDNY MONTAŻ

Proces montażu nowych urządzeń zgodny jest z naszymi procedurami środowiskowymi. Projekt procesu uwzględnia minimalizację wpływu prac montażowych na środowisko, a nasze systemy zapewniają redukcję zużycia środków chemicznych oraz skuteczne zagospodarowanie odpadów.

img_maintenance-hwsy-3

WYDAJNY PROCES KONSERWACJI

Inteligentne technologie i zielona flota samochodowa pozwalają zminimalizować emisję dwutlenku węgla oraz podnosić wydajność procesów. Zdalny monitoring redukuje niepotrzebne wezwania Konserwatorów, a samochodowe magazynki najczęściej zużywających się części zamiennych ograniczają liczbę koniecznych wizyt konserwatorów w magazynie głównym. Dzięki takim rozwiązaniom technicznym i organizacyjnym ograniczamy wyraźnie zużycie paliwa.

img_mom-son-modernization-elevator

ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ DZIĘKI MODERNIZACJI

Stosujemy szereg rozwiązań modernizacyjnych, mających na celu zmniejszenie zużycia energii. Począwszy od wymiany tradycyjnych świetlówek na oświetlenie LED, a skończywszy na pełnej wymianie starego dźwigu na energooszczędne urządzenie najnowszej generacji, wyposażone w system odzyskiwania energii.

img_kone-van-street

REDUKCJA EMISJI CO2

W latach 2008-2016 ograniczyliśmy o 60% emisję dwutlenku węgla, wynikającą ze zużycia energii, w proporcji do otrzymanych zamówień (kalkulacja obejmuje bezpośrednie i pośrednie zużycie energii, z uwzględnieniem centralnego ogrzewania).

img_warehouse-car

ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ W LOGISTYCE

Procesy logistyczne były głównym źródłem emisji gazów cieplarnianych w całkowitej emisji dwutlenku węgla w KONE na poziomie 149 ktCO2e (tysiąc ton ekwiwalentu dwutlenku węgla) w roku 2016 (2015: 148). Wykorzystujemy wyłącznie energooszczędne modele dystrybucji i przykładamy ogromną wagę do ograniczania wpływu procesów transportowych na środowisko m.in. optymalizując trasy dostaw lub wybierając alternatywne sposoby transportu.

img_Maintenance-technician-van

WŁAŚCIWE ZARZĄDZANIE FLOTĄ SAMOCHODOWĄ

W 2016 roku 30% emisji gazów cieplarnianych pochodziło z eksploatacji floty samochodowej, która jest drugim największym źródłem emisji gazów przez KONE. Nieustannie poszukujemy nowych i innowacyjnych rozwiązań w zakresie przyjaznej dla środowiska eksploatacji samochodów - służą temu systemy oszczędności paliwa , optymalizowania tras lub pilotażowy program wykorzystania pojazdów elektrycznych.

img_female-workers-factory

OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII W BUDYNKACH

KONE ma ponad 1000 nieruchomości na świecie, w tym biura i centra serwisowe. Nasza Globalna Polityka Zarządzania Nieruchomościami ma m.in. na celu zmniejszanie emisji dwutlenku węgla, wynikającej z użytkowania budynków oraz poszukiwanie sposobów optymalizacji zużycia energii, wykorzystywania zielonej energii, ograniczania produkcji odpadów i poddawania ich recyklingowi etc.

Dowiedz się więcej z naszego Raportu Zrównoważonego Rozwoju

Strona korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze jej użytkowanie oznacza wyrażenie zgody na instalację w komputerze plików cookies – można je odinstalować w każdej chwili, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji na ten temat w polityce prywatności.

WELCOME TO KONE!

Are you interested in KONE as a corporate business or a career opportunity?

Corporate site

Would you like to find out more about the solutions available in your area, including the local contact information, on your respective KONE website?

Your suggested website is

United States

Go to your suggested website
;