KONE 19. najbardziej zrównoważoną firmą na świecie według Corporate Knights

KONE 19. najbardziej zrównoważoną firmą na świecie według Corporate Knights

Informacje prasowe Opublikowano 02.28.2023

INFORMACJA PRASOWA, 28.02.2023


KONE Corporation, światowy lider w branży wind i schodów ruchomych, została uznana za 19. najbardziej zrównoważoną firmę na świecie przez Corporate Knights Inc., wiodący magazyn biznesowy i organizację rankingową zajmującą się zrównoważonym rozwojem. KONE jest jedyną firmą z branży wind i schodów ruchomych, która znalazła się w rankingu Corporate Knights’ 2023 Global 100 Most Sustainable Corporations in World, opublikowanym w trakcie Światowego Forum Ekonomicznego w Davos w Szwajcarii. KONE jest również najwyżej sklasyfikowaną na liście firmą z siedzibą w Finlandii. W kategorii „Produkcja maszyn” KONE zajęło czwarte miejsce wśród 223 badanych firm.

„KONE znajduje się w awangardzie w zakresie dbania o środowisko i odpowiedzialności społecznej, przodując zwłaszcza w zakresie różnorodności płci w zarządach” — powiedział Toby Heaps, CEO w Corporate Knights. Dodał, że „podstawą przejścia do zrównoważonej przyszłości są w takim samym stopniu ludzie, jak i planeta. Zróżnicowanie w przywództwie ma zasadnicze znaczenie dla długoterminowego zrównoważonego rozwoju”.

Ranking Global 100 2023 powstał na podstawie analizy blisko 6 720 spółek giełdowych o przychodach przekraczających 1 mld USD. Wyniki spółek znajdujących się na liście są również porównywane z indeksem MSCI All Country World Index (ACWI), a według organizacji wyniki wskazują, że korporacje działające na rzecz zrównoważonego rozwoju mają taki sam lub lepszy zwrot dla inwestorów i większą trwałość działania.

W KONE zrównoważony rozwój jest osadzony w kulturze organizacyjnej. Znajduje to również odzwierciedlenie w strategii na lata 2021-2024 „Zrównoważony sukces z klientami”. KONE jest zaangażowana w prowadzenie swojej działalności w odpowiedzialny i zrównoważony sposób i oczekuje takiego samego od swoich dostawców. KONE jest również sygnatariuszem UN Global Compact i wspiera Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

„Corporate Knights jest złotym standardem rankingów zrównoważonego rozwoju i jest znany ze swojej przejrzystości. To wielki zaszczyt znaleźć się na liście ponownie, już po raz czwarty” – powiedział Mikko Korte, Executive Vice President, Operations Development w KONE. „Mamy kompleksowe podejście do zrównoważonego rozwoju, obejmujące aspekty środowiskowe i społeczne, a także zarządzanie, w tym naszych dostawców i partnerów. Naszym celem jest bycie liderem w zakresie zrównoważonego rozwoju, nie tylko w naszej własnej branży. Zrównoważony rozwój jest integralnym elementem wartości, którą tworzymy dla naszych klientów. W KONE mocno wierzymy, że zrównoważone praktyki biznesowe są warunkiem długoterminowego sukcesu. 19. najbardziej zrównoważona firma na świecie to świetny wynik, który pokazuje, jak aktywnie przewodzimy przejściu do bardziej zrównoważonej gospodarki. "

„Zmniejszenie wpływu na środowisko i ograniczenie zmian klimatu do 1,5°C to jeden z naszych głównych priorytetów w KONE. Ściśle współpracujemy z naszymi dostawcami, na przykład w celu zmniejszenia emisji w naszym łańcuchu dostaw. Chcemy pomóc naszym klientom, aby ich budynki stawały się inteligentne i zrównoważone, umożliwiając lepsze życie w miastach, na przykład dzięki trwałym, otwartym na przyszłe funkcje, energooszczędnym, inteligentnym i niezawodnym rozwiązaniom oraz transparentności w zakresie ich wpływu na środowisko”, dodał Korte.

Dowiedz się więcej:
O KONE
KONE jest światowym liderem w swojej branży. Produkuje, konserwuje i modernizuje windy, chodniki i schody ruchome oraz drzwi automatyczne. Rozwiązania KONE zwiększają wartość budynków w całym cyklu ich życia. Poprzez bardziej efektywny People Flow® zapewniamy niezawodną, bezpieczną i wygodną komunikację w coraz wyższych i bardziej inteligentnych budynkach. Wspólnie z naszymi Partnerami i Klientami zmieniamy miasta w przestrzeń lepszego życia. Zatrudniamy ponad 60 000 specjalistów na całym świecie. W 2022 roku osiągnęliśmy poziom 10,9 miliarda euro sprzedaży netto. KONE jest firmą notowaną od 1967 roku na giełdzie NASDAQ OMX w Helsinkach.

Udostępnij

Strona korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze jej użytkowanie oznacza wyrażenie zgody na instalację w komputerze plików cookies – można je odinstalować w każdej chwili, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji na ten temat w polityce prywatności.