Innowacje | KONE Polska

LIDER TECHNOLOGII

Wspólnie z naszymi Partnerami nieustannie umacniamy pozycję lidera innowacji w branży, o czym świadczy m.in. ponad 3000 patentów KONE.

Dzięki rozumieniu problemów urbanizacji i nastawieniu na doskonalenie rozwiązań, odpowiadających przyszłym potrzebom ludzi, możemy rozwijać innowacyjność coraz doskonalszych budynków - w miastach, które zmieniamy w przestrzeń lepszego życia.

W miarę rozwoju ekosystemu inteligentnych miast, powstaje coraz większy potencjał projektowania budynków wyposażonych w dźwigi, schody ruchome i inne urządzenia, zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju.

Rozwiązania i innowacje KONE

img_kone high-rise laboratories

LABORATORIA KONE

Nastały czasy wysokościowców. Przełomowe technologie kształtują przyszłość i wynoszą nasze życie na wysokości do niedawna jeszcze nieosiągalne. Na południu Finlandii, głęboko pod ziemią, w czynnej kopalni wapienia w Tytyri poddajemy urządzenia KONE ekstremalnym testom. Podobne badania prowadzimy w Kunshan Test Tower w Chinach.

img_Innovations_ultrarope innovation

KONE UltraRope®

Najnowsza technologia olinowania KONE UltraRope® wyznacza nowe standardy dla wysokich budynków. Wyjątkowo lekkie olinowanie zapewnia bezkonkurencyjną energooszczędność, niezawodność urządzeń, a także podnosi ich wydajność. Obniżenie masy dźwigu to źródło obniżenia kosztów energii i szansa na zwiększenie maksymalnej wysokości podnoszenia dźwigów, z kolei odporność na ścieranie KONE UltraRope sprzyja wydłużeniu czasu eksploatacji lin. KONE UltraRope pozwala ograniczyć ponadto przestoje w pracy dźwigów spowodowane kołysaniem budynków, dodatkową zaletą tej technologii jest brak konieczności stosowania olejów eksploatacyjnych, które powodują w tradycyjnych urządzeniach zagrożenie pożarowe i zanieczyszczają środowisko naturalne.

img_Innovations_Ecodisc motor innovation

KONE EcoDisc®

Napęd KONE EcoDisc® jest sercem rozwiązań dźwigowych KONE. W 2012 roku napęd został całkowicie zmodyfikowany i wyposażony w innowacyjny system odzyskiwania energii. Ponadto nowy system kontroli napędu i zmodyfikowany układ hamulcowy zapewniają łagodną i cichą jazdę, a zwarta konstrukcja pozwala na oszczędność przestrzeni.

img_Innovations_Kone monospace elevator innovation

KONE MonoSpace®

W 1996 roku skonstruowano w KONE pierwszy na świecie dźwig bez maszynowni, KONE MonoSpace®. Najnowszą generację dźwigów KONE MonoSpace®, wprowadzoną na rynek w roku 2012, charakteryzuje najwyższa energooszczędność, wyjątkowy komfort jazdy i oryginalny design, wielokrotnie nagradzany za najwyższy poziom wzornictwa przemysłowego. KONE MonoSpace, ze względu na niewielkie rozmiary, polecamy również do budynków wymagających modernizacji urządzeń.

img_Innovations_Kone minispace elevator innovation

KONE MiniSpace™

Dźwig KONE MiniSpace z niewielką maszynownią to idealne rozwiązanie do wysokich budynków o dużym natężeniu ruchu. Wyposażony jest w energooszczędny napęd KONE EcoDisc®, zapewnia najwyższy komfort jazdy i wyróżnia się niezwykłym designem.

img_Innovations_Kone nanospace maximized space

KONE NanoSpace™

Dźwig NanoSpace™ to nowa technologia pełnej modernizacji dźwigów, charakteryzująca się niezwykle krótkim czasem montażu. Dzięki kompaktowym elementom KONE NanoSpace™ umożliwia zainstalowanie do 50% większej kabiny niż dotychczasowa, bez ingerencji w konstrukcję szybu. Rozwiązanie zapewnia ponadto lepszą dostępność dźwigu i maksymalny komfort jazdy. Energooszczędny system KONE HybridHoisting™ pozwala na obniżenie kosztów eksploatacji dźwigu.

img_Innovations_Moscone convention center

KONE EcoMod™

Innowacyjna technologia wymiany schodów ruchomych na nowe, bez konieczności kosztownego i uciążliwego demontażu dachu lub stropów w budynku. KONE EcoMod™ pozwala na zmniejszenie zużycia energii i kosztów eksploatacyjnych schodów ruchomych w budynkach.

img_Innovations_Kone innotrack autowalk

KONE InnoTrack™

Chodniki ruchome KONE InnoTrack™ to łatwe w montażu rozwiązanie, niewymagające ingerencji w konstrukcję stropu. Modułowa konstrukcja umożliwia zmianę długości chodnika lub jego lokalizacji w budynku.

img_Innovations_Kone jumplift innovation

KONE JumpLift

Dźwig KONE JumpLift to rozwiązanie pozwalające na transport ludzi i materiałów podczas całego procesu budowy budynków. Tymczasową maszynownię KONE JumpLift można podnosić w miarę powstawania nowych kondygnacji zapewniając na bieżąco szybki i bezpieczny transport w dowolnych warunkach atmosferycznych.

img_Innovations_Kone polaris destination control system

KONE Polaris™

System kontroli przejazdu KONE Polaris™ zwiększa wydajność dźwigów, podwyższa komfort ich użytkowania oraz skraca czas jazdy dźwigiem i oczekiwania na przystankach. System ten może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa użytkowania budynku dzięki połączeniu z systemem kontroli dostępu. Najnowsza technologia ekranów dotykowych i intuicyjny interfejs systemu zapewniają komfortowe użytkowanie dźwigów.

Strona korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze jej użytkowanie oznacza wyrażenie zgody na instalację w komputerze plików cookies – można je odinstalować w każdej chwili, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji na ten temat w polityce prywatności.

WELCOME TO KONE!

Are you interested in KONE as a corporate business or a career opportunity?

Corporate site

Would you like to find out more about the solutions available in your area, including the local contact information, on your respective KONE website?

Your suggested website is

United States

Go to your suggested website