Innowacje | KONE Polska

Innowacje | KONE Polska

Innowacje | KONE Polska

LIDER TECHNOLOGII

Wspólnie z naszymi Partnerami nieustannie umacniamy pozycję lidera innowacji w branży, o czym świadczy m.in. ponad 3000 patentów KONE.

Dzięki rozumieniu problemów urbanizacji i nastawieniu na doskonalenie rozwiązań, odpowiadających przyszłym potrzebom ludzi, możemy rozwijać innowacyjność coraz doskonalszych budynków - w miastach, które zmieniamy w przestrzeń lepszego życia.

W miarę rozwoju ekosystemu inteligentnych miast, powstaje coraz większy potencjał projektowania budynków wyposażonych w dźwigi, schody ruchome i inne urządzenia, zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju.

Rozwiązania i innowacje KONE

img_kone high-rise laboratories

LABORATORIA KONE

Nastały czasy wysokościowców. Przełomowe technologie kształtują przyszłość i wynoszą nasze życie na wysokości do niedawna jeszcze nieosiągalne. Na południu Finlandii, głęboko pod ziemią, w czynnej kopalni wapienia w Tytyri poddajemy urządzenia KONE ekstremalnym testom. Podobne badania prowadzimy w Kunshan Test Tower w Chinach.

img_Innovations_ultrarope innovation

KONE UltraRope®

Najnowsza technologia olinowania KONE UltraRope® wyznacza nowe standardy dla wysokich budynków. Wyjątkowo lekkie olinowanie zapewnia bezkonkurencyjną energooszczędność, niezawodność urządzeń, a także podnosi ich wydajność. Obniżenie masy dźwigu to źródło obniżenia kosztów energii i szansa na zwiększenie maksymalnej wysokości podnoszenia dźwigów, z kolei odporność na ścieranie KONE UltraRope sprzyja wydłużeniu czasu eksploatacji lin. KONE UltraRope pozwala ograniczyć ponadto przestoje w pracy dźwigów spowodowane kołysaniem budynków, dodatkową zaletą tej technologii jest brak konieczności stosowania olejów eksploatacyjnych, które powodują w tradycyjnych urządzeniach zagrożenie pożarowe i zanieczyszczają środowisko naturalne.

img_Innovations_Ecodisc motor innovation

KONE EcoDisc®

Napęd KONE EcoDisc® jest sercem rozwiązań dźwigowych KONE. W 2012 roku napęd został całkowicie zmodyfikowany i wyposażony w innowacyjny system odzyskiwania energii. Ponadto nowy system kontroli napędu i zmodyfikowany układ hamulcowy zapewniają łagodną i cichą jazdę, a zwarta konstrukcja pozwala na oszczędność przestrzeni.

img_Innovations_Kone monospace elevator innovation

KONE MonoSpace®

W 1996 roku skonstruowano w KONE pierwszy na świecie dźwig bez maszynowni, KONE MonoSpace®. Najnowszą generację dźwigów KONE MonoSpace®, wprowadzoną na rynek w roku 2012, charakteryzuje najwyższa energooszczędność, wyjątkowy komfort jazdy i oryginalny design, wielokrotnie nagradzany za najwyższy poziom wzornictwa przemysłowego. KONE MonoSpace, ze względu na niewielkie rozmiary, polecamy również do budynków wymagających modernizacji urządzeń.

img_Innovations_Kone minispace elevator innovation

KONE MiniSpace™

Dźwig KONE MiniSpace z niewielką maszynownią to idealne rozwiązanie do wysokich budynków o dużym natężeniu ruchu. Wyposażony jest w energooszczędny napęd KONE EcoDisc®, zapewnia najwyższy komfort jazdy i wyróżnia się niezwykłym designem.

img_Innovations_Kone nanospace maximized space

KONE NanoSpace™

Dźwig NanoSpace™ to nowa technologia pełnej modernizacji dźwigów, charakteryzująca się niezwykle krótkim czasem montażu. Dzięki kompaktowym elementom KONE NanoSpace™ umożliwia zainstalowanie do 50% większej kabiny niż dotychczasowa, bez ingerencji w konstrukcję szybu. Rozwiązanie zapewnia ponadto lepszą dostępność dźwigu i maksymalny komfort jazdy. Energooszczędny system KONE HybridHoisting™ pozwala na obniżenie kosztów eksploatacji dźwigu.

img_Innovations_Moscone convention center

KONE EcoMod™

Innowacyjna technologia wymiany schodów ruchomych na nowe, bez konieczności kosztownego i uciążliwego demontażu dachu lub stropów w budynku. KONE EcoMod™ pozwala na zmniejszenie zużycia energii i kosztów eksploatacyjnych schodów ruchomych w budynkach.

img_Innovations_Kone innotrack autowalk

KONE InnoTrack™

Chodniki ruchome KONE InnoTrack™ to łatwe w montażu rozwiązanie, niewymagające ingerencji w konstrukcję stropu. Modułowa konstrukcja umożliwia zmianę długości chodnika lub jego lokalizacji w budynku.

img_Innovations_Kone jumplift innovation

KONE JumpLift

Dźwig KONE JumpLift to rozwiązanie pozwalające na transport ludzi i materiałów podczas całego procesu budowy budynków. Tymczasową maszynownię KONE JumpLift można podnosić w miarę powstawania nowych kondygnacji zapewniając na bieżąco szybki i bezpieczny transport w dowolnych warunkach atmosferycznych.

img_Innovations_Kone polaris destination control system

KONE Polaris™

System kontroli przejazdu KONE Polaris™ zwiększa wydajność dźwigów, podwyższa komfort ich użytkowania oraz skraca czas jazdy dźwigiem i oczekiwania na przystankach. System ten może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa użytkowania budynku dzięki połączeniu z systemem kontroli dostępu. Najnowsza technologia ekranów dotykowych i intuicyjny interfejs systemu zapewniają komfortowe użytkowanie dźwigów.

Strona korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze jej użytkowanie oznacza wyrażenie zgody na instalację w komputerze plików cookies – można je odinstalować w każdej chwili, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji na ten temat w polityce prywatności.