Środowisko

INTELIGENTNE I ZRÓWNOWAŻONE BUDYNKI

Ponad 50 procent światowej ludności mieszka obecnie w miastach. Oznacza to, że: zapotrzebowanie na energię jest wysokie, podobnie jak emisje, a w szczególności natężenie ruchu. Aby opanować trend nasilającej się urbanizacji, konieczne są zrównoważone i kompleksowe rozwiązania – począwszy od autonomicznej i elektrycznej mobilności spełniającej zapotrzebowanie mieszkańców po Green Building.

Bild

NIEZAWODNY PARTNER W ROZWOJU EKOLOGICZNYCH BUDYNKÓW

Zapewniamy rozwiązania i wiedzę ekspercką, która pomoże Państwu w zdobyciu "Green Building Credits" oraz certyfikatów, dzięki którym wzrośnie wartość budynków i staną się one bardziej zrównoważone.

Bild

Pionier w obszarze zrównoważonego rozwoju

Jesteśmy dumni z uznania, jakim cieszą się nasze usługi w zakresie ekologicznego i społecznego zrównoważonego rozwoju, m.in. przywództwa w zakresie działań na rzecz ochrony klimaty w CDP oraz złotego medalu od EcoVadis.

Bild

DEKLARACJE ŚRODOWISKOWE PRODUKTU (EDP)

Deklaracje środowiskowe produktu (EDP) firmy KONE są dokumentami zweryfikowanymi przez zewnętrznych, niezależnych dostawców, które opisują wpływ środowiskowy naszych produktów przez cały cykl ich życia.

ZERO EMISJI CO2 DZIĘKI ROZWIĄZANIOM KONE

Podczas gdy aktywnie pracujemy nad redukcją CO2, kompensujemy emisje dwutlenku węgla, których nie możemy obecnie uniknąć. We współpracy z South Pole, liderem w branży ochrony klimatu, wspieramy różne projekty na całym świecie, które posiadają certyfikat GoldStandard®.

Bild

Windy neutralne pod względem emisji CO2

Aby ograniczyć wpływ Twojego budynku na klimat, oferujemy neutralne pod względem emisji CO2 windy KONE DX. Bez znaczenia, czy stawiasz nowy budynek, czy wymieniasz windę w już istniejącym, my kompensujemy wytworzone emisje dwutlenku węgla do momentu przekazania windy. Dzięki naszym windom KONE DX jesteśmy w stanie zapewnić jeszcze lepsze wsparcie niż dotychczas w obszarze przyjaznego dla środowiska budownictwa poprzez szeroki wybór niskoemisyjnych, zdrowych materiałów wyposażenia kabin, najwyższą efektywność energetyczną i transparentne informacje na temat zrównoważonego charakteru naszych rozwiązań.

Bild

Pierwsza w branży neutralna pod względem emisji CO2 usługa konserwacji

Konserwacja jest nieodłączną częścią korzystania z urządzeń dźwigowych. KONE Care Intelligent Service DX, konserwacja naszych wind KONE DX, to pierwsza neutralna pod względem emisji CO2 konserwacja w sektorze wind. Stawiamy na niskoemisyjną flotę pojazdów i korzystamy z cyfrowej konserwacji predykcyjnej, aby ograniczyć nieplanowane czynności i wizyty serwisowe. Aby zminimalizować wpływ na klimat, dzięki zweryfikowanemu programowi kompensacji emisji dwutlenku węgla kompensujemy pozostałe emisje CO2, powstałe w wyniku działań konserwacyjnych KONE Care Intelligent Service DX.

EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA NAJWYŻSZEJ KLASY

Wspieramy Państwa w osiąganiu celów z zakresu efektywności energetycznej na każdym etapie cyklu życia budynku, od planowania i budowy po konserwację i modernizację.

Bild

Efektywność energetyczna najwyższej klasy

Posiadamy szeroką ofertę klas efektywności energetycznej zgodnych z ISO 25745 dla wind klasy A i schodów ruchomych klasy A+++.

Bild

Do 70% oszczędności energii

Modernizacja wind umożliwia oszczędność energii nawet o 70%, a schodów ruchomych nawet o 50%. Nasze rozwiązania modernizacyjne obejmują zarówno zamontowanie oświetlenia typu LED, jak i montaż całkowicie nowej windy z technologią odzysku energii.

Bild

DO 90% WYŻSZA EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA

Stale pracujemy nad ulepszaniem efektywności energetycznej naszych produktów i usług. Nasza aktualna winda bez maszynowni charakteryzuje się nawet o 90% wyższą efektywnością energetyczną niż nasze windy z lat 90.

Rozwiązania energooszczędne

Pragniemy pomagać w maksymalizacji efektywności energetycznej przyjaznych dla środowiska i zrównoważonych budynków. W tym celu zapewniamy zrównoważone rozwiązania dla wszystkich budynków i instalacji, począwszy od doposażenia lamp LED po całkowicie nową windę z technologią odzysku energii.

Bild

Efektywny transport

Skorzystaj z napędu KONE EcoDisc, który jest o 50-70% bardziej efektywny niż standardowe technologie napędów stosowanych w windach

Bild

Odzyskiwanie energii

Do 35% oszczędności energii poprzez jej odzyskiwanie z codziennego użytkowania windy.

Środowisko

Bild

ENERGOOSZCZĘDNE OŚWIETLENIE LED

Dzięki oświetleniu LED i ekologicznemu oświetleniu świetlówkowemu umożliwiamy zmniejszenie zużycia energii wykorzystywanej na oświetlenie nawet o 80%.

Bild

ENERGOOSZCZĘDNA PRACA W TRYBIE CZUWANIA

Maksymalizujemy efektywność energetyczną schodów ruchomych i wind poprzez wyłączanie instalacji, które nie są eksploatowane.

Środowisko

Bild

WYSOCE WYDAJNE SYSTEMY NAPĘDOWE SCHODÓW RUCHOMYCH

Wysoce wydajne silniki minimalizują zużycie energii przy pełnej prędkości. Opracowany specjalnie przez KONE napęd TransVario może jeszcze bardziej obniżyć zużycie energii i oleju.

Bild

NIEWYMAGAJĄCY SMAROWANIA ŁAŃCUCH NAPĘDU STOPNI DO SCHODÓW RUCHOMYCH

Niewymagający smarowania łańcuch napędu stopni oznacza brak smaru. Oznacza to czystość całego urządzenia i jego otoczenia, mniejsze zagrożenie pożarowe, łatwe czyszczenie i prostą konserwację.

Kompensacja CO2 w celu osiągnięcia neutralności klimatycznej

Podczas gdy aktywnie obniżamy emisję CO2 dla osiągnięcia naszych celów klimatycznych, podjęliśmy decyzję, że już teraz będziemy kompensować niektóre pozostałe emisje. Wspólnie z naszym czołowym partnerem w obszarze kompensacji zdecydowaliśmy się na wsparcie szeregu uznanych projektów posiadających certyfikat "Złotego Standardu". Projekty te obejmują gospodarkę leśną, energie odnawialne i efektywność energetyczną i są rozmieszczone na różnych kontynentach.

Środowisko

LIDER W ZAKRESIE EFEKTYWNOŚCI ENERGETYCZNEJ

LIDER W ZAKRESIE EFEKTYWNOŚCI ENERGETYCZNEJ

KONE było pierwszą firmą specjalizującą się w windach i schodach ruchomych, która otrzymała certyfikat efektywności energetycznej klasy A, zgodnie z międzynarodową normą ISO 24745. Wykonaliśmy pionierską pracę w obszarze efektywności energetycznej wind i schodów ruchomych, w tym także rozwoju napędów regeneracyjnych, systemów stand-by i rewolucyjnego rozwiązania KONE UltraRope®, które obniża zużycie energii wind wysokościowych o podnoszeniu do 500 metrów nawet o 15%. Lub napęd TransVario, który może znacznie obniżyć zużycie energii schodów ruchomych nawet o 16% oraz ich zużycie oleju. Wszystkie projekty przyczyniają się do poprawy zrównoważonego rozwoju i obniżenia ogólnych kosztów eksploatacyjnych.

GOSPODARKA O OBIEGU ZAMKNIĘTYM

Koncentrujemy się na redukcji materiałów, energii i innych zasobów, które są wykorzystywane w naszych rozwiązaniach oraz zakładach. Obecnie możemy poddawać recyklingowi 90% metali wykorzystywanych w naszych produktach. Poprzez możliwie najdłuższe wykorzystywanie cennych zasobów, KONE odgrywa ważną rolę w obszarze wsparcia dla zrównoważonych budynków, oferując klientom niezawodne i energooszczędne urządzenia o żywotności ponad 25 lat.

Dowiedz się więcej z naszego Raportu Zrównoważonego Rozwoju

Formularz kontaktowy

Sample form


+48


My query is about *|Installing new equipment in a new building|Installing new equipment in an existing building|Maintenance|24/7 Connected Services|Other
Equipment/service type *|Elevator|Autowalks|Escalators|Advanced People Flow solutions |People Flow planning|Other


Maksymalny rozmiar 25 MB, formaty: xlsx., docx., pptx., pdf, zip, png, jpg, jpeg
Wypełnienie formularza kontaktowego oznacza, że zawarte w nim dane osobowe zostaną umieszczone w bazach danych KONE. Więcej informacji na temat ochrony danych osobowych można znaleźć w naszej Polityce ochrony prywatności.


Strona korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze jej użytkowanie oznacza wyrażenie zgody na instalację w komputerze plików cookies – można je odinstalować w każdej chwili, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji na ten temat w polityce prywatności.