Zgodność z normami

img_shopping-center-elevator-lobby

NOWE NORMY DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA I DOSTĘPNOŚCI DŹWIGÓW

Wprowadzenie nowych europejskich norm EN 81-20 i EN 81-50 ma na celu poprawę bezpieczeństwa i dostępności dźwigów dla użytkowników i pracowników serwisu. Pierwsza z nich, norma EN 81-20, określa zaktualizowane wymogi dotyczące budowy i instalacji dźwigów, druga, EN 81-50, specyfikuje wymagane testy i badania, dotyczące niektórych elementów dźwigów. Nowe normy zawierają również wytyczne w zakresie projektowania budynków i zastępują dotychczasowe - EN 81-1 i EN 81-2 z 1998 roku. EN 81-20 i EN 81-50 dotyczą dźwigów, które będą oddawane do użytku po 31 sierpnia 2017.

img_wheelchair-elevator

NORMA EN 81-70

Norma EN 81-70 określa wymogi dostępności dźwigów dla ludzi korzystających z wózków inwalidzkich lub innych sprzętów ułatwiających poruszanie się. Norma zawiera wytyczne na temat wymiarów kabiny i koniecznych elementów jej wyposażenia. Dźwigi KONE EcoSpace, MonoSpace 500, MonoSpace 700 i MiniSpace dostępne są w wersjach dostosowanych do wymogów normy EN 81-70.

img_vandal-resistant-signalization

NORMA EN 81-71

Norma EN 81-71 zawiera wymogi dotyczące zabezpieczenia dźwigów przed wandalizmem. Nasze urządzenia produkowane zgodnie z tą normą wyposażone są w trwałe akcesoria i wykończenia spełniające wymagane standardy palności i wodoodporności. Stosujemy je w dźwigach KONE MonoSpace 500 i MonoSpace 700.

img_shopping-center-elevator-escalator

NORMA EN 81-72

Dźwigi zgodne z normą EN 81-72 wyposażone są w drzwi pożarowe i drabiny służące działaniom ratowniczym. Instalacja elektryczna zarówno w szybie, jak i w kabinie odporna jest na zalanie wodą. Dźwigi KONE MonoSpace 500 i MonoSpace 700 dostępne są w wersjach dostosowanych do wymogów normy EN 81-72.

Narzędzia i materiały

Więcej materiałów

Strona korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze jej użytkowanie oznacza wyrażenie zgody na instalację w komputerze plików cookies – można je odinstalować w każdej chwili, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji na ten temat w polityce prywatności.

WELCOME TO KONE!

Are you interested in KONE as a corporate business or a career opportunity?

Corporate site

Would you like to find out more about the solutions available in your area, including the local contact information, on your respective KONE website?

Your suggested website is

United States

Go to your suggested website