10 sposobów, w jakie narzędzie do projektowania wystroju kabin pomaga stworzyć idealną windę dla Twojego budynku

10 sposobów, w jakie narzędzie do projektowania wystroju kabin pomaga stworzyć idealną windę dla Twojego budynku

Drogi Projektancie wystroju kabiny: pozwól, że powiem Ci, w jaki sposób możesz przyspieszyć swój proces twórczy, korzystając z narzędzi online KONE, aby stworzyć precyzyjny projekt wnętrza windy, który będzie pasował do Twojej wizji projektu.

Witam na moim trzecim blogu o narzędziach KONE do planowania i projektowania online. Widzę, że wciąż tu jesteś, więc myślę, że jakoś przyciągnąłem Twoją uwagę.

OK! Porozmawiajmy teraz o estetyce. Myślę, że ten temat też powinien Cię zainteresować.

Ostatnim razem omówiłem szczegóły procesu planowania i wiele sposobów, w jakie KONE Elevator Planner, KONE Escalator Planner i KONE Car Designer mogą ułatwić Ci życie, wykonując za Ciebie obliczenia i uwalniając Twoją energię i czas na bardziej ambitne etapy projektowania budynku.

Tym razem zajmę się głębiej problemami projektantów i podzielę się tym, jak KONE Car Designer może pomóc Ci zrealizować Twoją kreatywną wizję wnętrza kabiny dźwigu, poprzez swobodne zestawianie różnych kolorów, materiałów, rozwiązań funkcjonalnych, oświetlenia i innymi opcji stylizacji.

Narzędzie to dostępne zarówno jako narzędzie internetowe, jak i aplikacja mobilna, nie tylko pozwala na zestawianie i dopasowywanie gotowych rozwiązań wystroju z oferty projektowej KONE – która jest najbardziej rozbudowana i elastyczna na rynku – ale także daje przedsmak pełnego doświadczenia użytkownika z bardzo wysokim poziomem dokładności.

Możesz dosłownie zobaczyć, poczuć i zaplanować, w jaki sposób winda będzie pasować do Twojego budynku jak i to jakich wrażeń doznają przyszli użytkownicy.

Oferując pełne widoki 3D, jakość wizualizacji jest świetna, a narzędzie działa płynnie i szybko na komputerze, telefonie lub tablecie. KONE Car Designer to jedyne oryginalne narzędzie do projektowania wind 3D, które jest obecnie dostępne na rynku.

Tak więc, bez zbędnych ceregieli, przejdźmy do wizualizacji!

Tworzenie idealnej windy

Narzędzie do projektowania kabin daje przedsmak pełnego doświadczenia użytkownika na bardzo wysokim poziomie dokładności.
Narzędzie do projektowania kabin daje przedsmak pełnego doświadczenia użytkownika na bardzo wysokim poziomie dokładności.

Każda winda ma wygląd, który tworzy wartość dodaną ... lub nie, w zależności od wielu rzeczy.

Wszystko zależy od tego, ile przemyśleń i wysiłku zainwestuje się w proces jej projektowania. Twoja winda może mieć styl i rozmach, który uzupełnia efekt "wow" całego budynku – być wisienką na torcie, że tak powiem - lub może być niezachęcającym do użytku, klaustrofobicznym stalowym pudełkiem, które psuje wrażenia odwiedzających, gdy jadą nią na swoje piętra.

Nic nie da późniejsze tłumaczenie, machanie rękami i powtarzanie: "Ja nie zdawałem sobie sprawy, że tak to będzie wyglądać". To nie jest poważna wymówka, ponieważ narzędzie KONE Car Designer pokazuje DOKŁADNIE, jak będzie wyglądać Twoja winda i czy będzie pasować do stylu Twojego budynku.

Oczywiście istnieją pewne projekty, w których projekt windy obraca się wokół priorytetów funkcjonalnych. Na przykład w warunkach szpitalnych wygląd windy jest mniej ważny niż kwestie takie jak trwałość, higiena oraz łatwe do czyszczenia komponenty i materiały. W budynkach przeznaczonych dla grup takich jak osoby starsze lub niedowidzące ważne jest, aby zapewnić wysoki kontrast między różnymi elementami, aby ułatwić poruszanie się w nich. Nie zawsze chodzi o to, aby wszystko wyglądało ładnie – czasami funkcjonalność dla grupy docelowej jest najważniejsza.

Tymczasem w innych projektach najważniejsze jest zapewnienie najlepszego doświadczenia użytkownika, które będzie wspierać wizerunek lub markę właściciela obiektu.

Niezależnie od tego, jaki typ budynku projektujesz, możesz użyć narzędzi KONE Car Designer, aby zbadać, przetestować i określić, czy Twoja winda spełnia Twoje potrzeby i zapewni pożądane funkcje.

Wybór należy do Ciebie. Czy chcesz zaoferować optymalne wrażenia funkcjonalne czy też zadowoli Cię kompromis? Czy chcesz osłabić estetyczny wygląd swojego budynku windą, która nie zapewnia żadnych wizualnych wrażeń, czy też chcesz podnieść swój projekt na wyższy poziom, projektując w nim urządzenie posiadające wysoką funkcjonalność i kreatywny design?

Narzędzie KONE Car Designer może być używane na każdym etapie procesu projektowania, planowania i zakupu urządzeń do nowych lub istniejących budynków. Oferta KONE obejmuje dużą ilość elementów, które przeznaczone są do urządzeń dla nowych budynków, urządzeń wymienianych całościowo w budynkach istniejących, lub po prostu zmiany wystroju kabiny windy po wieloletnim okresie jej użytkowania.

Oto jak KONE Car Designer może Ci pomóc.

1. Od czego zacząć? Pozwól, aby narzędzie Cię zainspirowało!

Narzędzie do projektowania kabiny może pomóc Ci znaleźć właściwy kierunek dla Twojego projektu.
Narzędzie do projektowania kabiny może pomóc Ci znaleźć właściwy kierunek dla Twojego projektu.

Na wczesnych etapach projektowania koncepcyjnego i planowania KONE Car Designer może pomóc w odkrywaniu różnych alternatyw – innymi słowy, pokazuje, co jest możliwe i jakie opcje są dostępne do wyboru. Można to zrobić wygodnie korzystając z gotowych motywów projektowych KONE, które oferują przykłady świetnie wyglądających wnętrz wind w trzech kategoriach. Jest "Natural Wellness", który podkreśla naturalne materiały i atmosferę inspirowaną naturą. Jest "Creative Life", które podkreśla odświeżający, energetyzujący klimat. Jest też "Modern Heritage", który łączy współczesne trendy z lokalnym dziedzictwem. Korzystanie z tych motywów to łatwy sposób na znalezienie właściwego kierunku dla projektu. Na kolejnych etapach możesz przełączać się i modyfikować szczegóły zgodnie z Twoim gustem i potrzebami

2. Albo zrób to sam... w 3D

Szeroki wybór wzorów, kolorów i materiałów firmy KONE jest wysoce elastyczny, dzięki czemu łatwo znajdziesz kombinację, która pasuje do Twojej wizji, niezależnie od tego, jakiego efektu poszukujesz. Ale dla projektantów, którzy wolą swobodę tworzenia, inną dostępną alternatywą jest rozpoczęcie projektowania wnętrza windy całkowicie od zera. Po wybraniu tej opcji możesz użyć tego narzędzia, aby skomponować kabinę windy od początku do końca zgodnie z własnymi preferencjami i zobaczyć, jak Twój projekt materializuje się, kawałek po kawałku, w 3D, na Twoich oczach.

3. Materiały robią różnicę

Narzędzie pomaga wybrać odpowiednie materiały, które odpowiadają zarówno wizji architektonicznej, jak i potrzebom w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa.
Narzędzie pomaga wybrać odpowiednie materiały, które odpowiadają zarówno wizji architektonicznej, jak i potrzebom w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa.

Materiały, które wybierzesz na ściany i sufit, będą miały oczywiście ogromny wpływ na wygląd windy. KONE Car designer oferuje szeroką gamę alternatywnych materiałów do wyboru, a wybór dotyczy nawet takich szczegółów, jak wykończenie sufitu i kolory świecenia żarówek. Narzędzie nie tylko pomaga zaprojektować wnętrze kabiny, które idealnie pasuje do Twojej wizji architektonicznej, ale także pomaga wybrać materiały, które są łatwe do czyszczenia i konserwacji, w tym innowacyjne powierzchnie zapobiegające zostawianiu śladów odcisków palców oraz materiały antybakteryjne.

4. Niestandardowa sygnalizacja i zaawansowane technologicznie sterowanie windy

Funkcjonalne, atrakcyjne wizualnie elementy sygnalizacji windy mogą mieć zaskakująco duży wpływ na wrażenia użytkowników. KONE oferuje szeroką gamę opcji sygnalizacji, aby zapewnić przejrzystość i łatwość ich obsługi. Obejmuje to urządzenia podtynkowe i montowane powierzchniowo zgodnie z każdą wizją projektową, w tym funkcje wandaloodporne i opcje dla osób niedowidzących. Możesz wybrać, czy chcesz mieć jeden zestaw przycisków w kabinie, czy do czterech zestawów w różnych miejscach. Lub, jeśli preferujesz zaawansowaną technologię, możesz wybrać system zaawansowanego sterowania, który pozwala użytkownikom wybrać docelowe piętro bezpośrednio z zewnętrznego panelu operacyjnego lub za pomocą aplikacji mobilnej.

5. Pozwól swojemu projektowi błyszczeć efektownym oświetleniem

Zwiększ wrażenia przyszłego użytkownika, testując różne opcje oświetlenia w celu określenia najlepszego efektu.
Zwiększ wrażenia przyszłego użytkownika, testując różne opcje oświetlenia w celu określenia najlepszego efektu.

Jeśli jest jedna rzecz, która może całkowicie zrujnować świetny projekt, to złe oświetlenie. Narzędzia KONE pomagają stworzyć odpowiednią atmosferę, umożliwiając przetestowanie różnych kolorów światła. Zwiększ wrażenia przyszłego użytkownika, testując różne opcje oświetlenia kabiny w celu stworzenia w niej najlepszej atmosfery. Przetestuj i przekonaj się, jak można połączyć rozproszone, bezpośrednie i pośrednie oświetlenie, aby uzyskać inspirujące, energetyzujące lub relaksujące efekty.

6. Ekran systemu informacyjno-rozrywkowego może dodać ostatniego szlifu!

Ekrany systemu informacyjno-rozrywkowego KONE to świetny sposób na dostarczenie rozrywki i informacji dla pasażerów, umożliwiając właścicielom budynków przekazywanie w pełni konfigurowalnych treści multimedialnych i internetowych, a nawet udostępnianie informacji dotyczących bezpieczeństwa w budynku bezpośrednio w kabinach wind. Wyraźny, czytelny ekran tego systemu w kabinie nadaje jej również atrakcyjny wygląd. Przetestuj i zobacz, jak taki ekran będzie wyglądał w Twojej windzie!

7.Szczegóły funkcjonalne dla specjalnych grup docelowych

Kwestie dostępności i bezpieczeństwa są również łatwe do zaplanowania dzięki KONE Car Designer, który pomaga zdecydować o ważnych szczegółach, takich jak to, czy i gdzie umieścić poręcze w kabinie, czy istnieje potrzeba zamontowania składanego siedzenia, aby starsi pasażerowie mogli odpocząć podczas jazdy windą oraz czy i gdzie umieścić lustra, aby umożliwić bezpieczne korzystanie z windy osobom na wózkach inwalidzkich. Wszystkie te elementy mają wpływ zarówno na wartość funkcjonalną jak i estetyczną windy.

8. Świetna kabina... Ale przystanek też się liczy!

Zobacz dostępne opcje wykonania drzwi przystankowych, aby móc efektownie zharmonizować lobby budynku z przystankami wind.
Zobacz dostępne opcje wykonania drzwi przystankowych, aby móc efektownie zharmonizować lobby budynku z przystankami wind.

Zakres KONE Car Designer nie ogranicza się tylko do wnętrza kabiny. Narzędzie to oferuje również wybór elementów wizualnych, aby poprawić wygląd przystanków windowych. Nie jest to drobny problem, ponieważ przystanek windy decyduje, w jaki sposób winda pasuje do holu budynku i estetyki całego otoczenia. Rodzaje, ilości i lokalizacja elementów sygnalizacyjnych, kaset wezwań i ościeżnic można łatwo wybrać i zaprojektować w widoku 3D narzędzia KONE Car Designer, które umożliwia również przeglądanie gotowych wizualizacji przystanków. Dzięki temu łatwo zobaczysz jak będzie wyglądać zaprojektowany przez Ciebie przystanek windy w ostatecznej aranżacji.

9. Importuj niestandardowe szczegóły

Jeśli nie możesz znaleźć pewnych wykończeń lub szczegółów w szerokiej ofercie KONE, możesz użyć funkcji niestandardowego materiału, aby zaimportować i zaprojektować własne niestandardowe wykończenia ścian i podłóg windy. Możesz nawet importować specjalne materiały na ściany i podłogę przystanku, aby upewnić się, że przystanek windy wizualnie harmonizuje z otoczeniem.

10. Wszystko gotowe... Teraz podziel się swoją wizją!

Gdy projekt jest gotowy, można po prostu wyodrębnić poszczególne dokumenty projektowe i wysłać je do innych zainteresowanych stron w celu skomentowania i zatwierdzenia. Możesz nawet przekazać je dostawcom, aby poprosić ich o ofertę. Lub, jeszcze lepiej, możesz udostępnić link bezpośrednio w narzędziu, aby inni użytkownicy mogli zobaczyć wersję 3D Twojego projektu i zmodyfikować jego elementy, jeśli zajdzie taka potrzeba. Taki dogłębny poziom cyfrowej współpracy w projektowaniu wind jest teraz możliwy - i tylko dzięki nowo rozszerzonym narzędziom KONE Car Designer.

Jeszcze jedno: projekt wind klasy KONE DX (Digital Experience) zdobył ostatnio cztery nagrody w renomowanym konkursie Red Dot Award Product Design. Kolekcja wnętrza windy klasy KONE DX oraz koncepcja windy cyfrowej klasy KONE DX zostały nagrodzone za wyjątkowe cechy konstrukcyjne, innowacyjność i inteligentne elementy.

Krótko mówiąc: KONE wie, co znaczy dobry design.

Dołącz do mnie następnym razem, kiedy podzielę się tym, co architekci i projektanci mówią o narzędziach do planowania i projektowania online KONE.

Aleksi M

Aby uzyskać więcej informacji na temat środowiska użytkownika KONE, materiałów i motywów projektowych oraz wstępnych projektów, kliknij tutaj.

Kilka słów o mnie

Nazywam się Aleksi Marjamäki i jestem odpowiedzialny za narzędzia KONE przeznaczone do użytku przez architektów i projektantów. Pracuję w KONE od 16 lat, czyli w zasadzie przez całe moje życie zawodowe. Moje doświadczenie zawodowe dotyczy głównie marketingu, nie jestem specjalistą technicznym, ale jako właściciel naprawdę bardzo STAREGO motocykla powoli zamieniam się w mechanika (nie z wyboru, ale bardziej z konieczności). Prawdę mówiąc, prawdopodobnie wiem więcej o stand-up comedy niż o inżynierii, ale jeśli o mnie chodzi, to czyni mnie idealnym "ekspertem", aby wyjaśnić, w jaki sposób architekci mogą skorzystać z narzędzi KONE. Powodem, dla którego te narzędzia są tak niezbędne, jest właśnie to, że nie każdy jest inżynierem! Ani ja, ani ty, ani nawet legendarny Alvar Aalto. A moim zdaniem, nawet Aalto mógłby uniknąć wielu problemów projektowych, gdyby narzędzia KONE były dostępne w jego czasach!

Bild

Nazwisko: Aleksi Marjamäki

Miejsce zamieszkania: Pochodzę z małego miasteczka Ulvila niedaleko Pori na zachodnim wybrzeżu Finlandii.

Wykształcenie: Studiowałem na Uniwersytecie w Oulu, a następnie na Uniwersytecie w Tampere. Specjalizowałem się w marketingu, ale studiowałem też strategię biznesu i rachunkowość.

Pozycja zawodowa: Jestem członkiem zespołu KONE Global New Equipment Business Development. Odpowiadam za takie narzędzia jak Elevator and Escalator Planner, Car Designer do projektowania i wizualizacji wind, a także kilku innych narzędzi przeznaczonych dla klientów, które obecnie wdrażamy.

Historia zawodowa: W 2005 roku dołączyłem do programu International Trainee Program (ITP) firmy KONE w Hadze, w Holandii. Pracowałem również jako manager ds. rozwoju biznesu w KONE w Wielkiej Brytanii, w czasie, kiedy modelowanie informacji o powstających budynkach (BIM) stawało się rosnącym trendem w ich projektowaniu i współpracy z branżą budowlaną i architektami.

Hobby: Uprawiam CrossFit od 2016 roku. Kilka razy w roku jeżdżę na snowboardzie. Czekam, aż COVID minie, żebym mógł znowu pojeździć na nartach w Alpach. Mam też łódź i motocykl i uwielbiam spędzać ciepłe letnie wieczory pływając łódką wokół wysp w pobliżu Helsinek, lub jeżdżąc po mieście na rowerze.

Jak się relaksuję: Słucham wielu podcastów, niektórych bardziej profesjonalnych, ale głównie tych przypadkowych dotyczących różnych aspektów życia. Bardzo lubię też stand-up comedy – oczywiście mam na myśli ich oglądanie i słuchanie, a nie robienie tego samemu...

Kto mnie inspiruje: mój syn Oiva, który właśnie skończył osiem lat i moja córka Anni, która w lipcu skończy pięć lat.

Udostępnij

Strona korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze jej użytkowanie oznacza wyrażenie zgody na instalację w komputerze plików cookies – można je odinstalować w każdej chwili, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji na ten temat w polityce prywatności.