Opinie użytkowników potwierdzają wartość naszych narzędzi do planowania i projektowania

Z przyjemnością mogę powiedzieć, że wskaźniki wykorzystania zarówno narzędzi KONE Elevator Planner i KONE Escalator Planner, jak i narzędzia KONE Car Designer stale rosną, a wyniki satysfakcji klientów są na wysokim poziomie. Wiemy o tym dzięki cennym komentarzom architektów i projektantów, którzy z nich korzystają, więc nie przestawajcie przesyłać nam dalej swoich opinii!

Witam na moim czwartym i ostatnim blogu o narzędziach KONE Elevator Planner, KONE Escalator Planner i KONE Car Designer oraz o tym, jak mogą one pomóc w skutecznej integracji wind i schodów ruchomych w ramach projektu budynku.

W tym ostatnim blogu opowiem o tym czego dowiedziałem się od Was o naszych narzędziach do planowania oraz innych zaskakujących rzeczach, których się ostatnio od Was nauczyłem.

Słuchałem Was uważnie. Każda informacja zwrotna, którą otrzymujemy, jest dla nas niezwykle cenna i z zadowoleniem przyjmujemy Waszą konstruktywną krytykę jako sposób na ciągłe ulepszanie naszych usług. Chcemy, aby te komentarze i sugestie nadal dochodziły do nas nadal na bieżąco!

Oczywiście, zawsze miło jest otrzymywać pochwały - a ostatnio byliście niezwykle hojni w swoich miłych słowach. Dziękujemy za to! Patrząc na liczby użytkowników i opinie, które otrzymaliśmy do tej pory z całego świata, wydaje się, że w zakresie narzędzi projektowych zdecydowanie robimy coś dobrze. Wydaje się, że prawie każdy, kto próbował korzystać z naszych narzędzi, uznał je za bardzo przydatne. Zarówno narzędzia KONE Elevator Planner, KONE Escalator Planner, jak i KONE Car Designer są coraz częściej używane i konsekwentnie otrzymują wysokie oceny użytkowników.

Skąd to wiemy? Wiemy, ponieważ narzędzia mają wbudowane funkcje, dzięki którym użytkownicy mogą w sposób ciągły przekazywać swoje opinie.

Ogólnie rzecz biorąc, opinie te były bardzo pozytywne, szczególnie doceniano jak łatwo i szybko można z tych narzędzi korzystać. Wyrażano również szczególne uznanie dla szczegółowości rysunków i wygody uzyskiwania niestandardowych wyników modelowania informacji o budynku (BIM) bezpośrednio z narzędzi do planowania.

Połowa opinii, które nam dostaliśmy, daje nam najwyższy wynik "Bardzo zadowolony" a kolejnych trzydzieści procent daje wynik "Zadowolony". Biorąc pod uwagę, że nie zachęcamy aktywnie do przesyłania opinii, ale to Wy sami zdecydowaliście się je nam dostarczyć, uważam to za świetny wynik! Dość często ludzie przesyłają opinie tylko wtedy, gdy coś pójdzie nie tak lub coś nie działa, ale tutaj większość z Was chciała nam powiedzieć, że wykonujemy dobrą robotę.

To właśnie lubimy słyszeć!

Doskonałe opinie pokazują, że narzędzia pomagają architektom i projektantom, szczególnie w początkowych etapach tworzenia koncepcji projektu.
Doskonałe opinie pokazują, że narzędzia pomagają architektom i projektantom, szczególnie w początkowych etapach tworzenia koncepcji projektu.

Oto, co architekci i projektanci mówili do tej pory o narzędziach do planowania KONE:

  • "Narzędzia są bardzo łatwe w obsłudze. Po prostu wprowadzamy parametry i uzyskujemy natychmiastowy dostęp do cennych danych na początkowych etapach tworzenia koncepcji. "
  • "To fantastyczne narzędzie do planowania, bardzo jasne i zwięzłe. Z pewnością poleciłbym go innym."
  • "TO NIESAMOWITE! NIC Z TYM DALEJ NIE RÓBCIE!"
  • "Naprawdę proste w użyciu!" "Fantastyczne narzędzie, najlepsza rzecz, jakiej używałem od lat."
  • "Proste, intuicyjne, wstępne rysunki warsztatowe są szczegółowe, bardzo szybkie."
  • "Bardzo łatwy w użyciu i bardzo szybko dostarcza niezbędne informacje ... Doskonale."
  • "Dzięki narzędziom KONE mamy jasną wizję na znacznie wcześniejszym etapie projektu. Wcześniej musieliśmy czekać, aż specjalista ds. transportu pionowego poda nam wymiary wymagane dla wind, maszynowni, schodów ruchomych i chodników. Teraz od razu wiemy, ile miejsca potrzebujemy".

Otrzymaliśmy również wiele podziękowań od naszych pracowników za opracowanie tych narzędzi. Ich zdaniem narzędzia te nie tylko pomagają architektom i projektantom w planowaniu i projektowaniu wind i schodów ruchomych, ale także mocno wspierają naszych sprzedawców w komunikacji i współpracy z naszymi klientami.

Bardzo się cieszymy, że nasze narzędzia są doceniane i że coraz więcej architektów i projektantów każdego dnia odkrywa ich zalety.

Jednak, jak wszyscy wiemy, nie ma na świecie narzędzia, które mogłoby zastąpić ekspertów od wind i schodów ruchomych pracujących w biurach KONE na całym świecie. Oni (a raczej powinniśmy powiedzieć, my) mają cenne doświadczenie zawodowe i wiedzę na temat każdej możliwej rzeczy, która może pójść nie tak w planowaniu rozwiązań przepływu ludzi, a także wiedzą, jak rozwiązać te problemy na wczesnym etapie projektu.

Tak więc, mimo że mamy świetne narzędzia online, do korzystania z których gorąco zachęcamy – to jeśli jest coś, co możemy zrobić, aby Ci pomóc lub jeśli jest coś nad czym się nadal zastanawiasz, nie wahaj się skontaktować z nami. Wszyscy jesteśmy tu dla Ciebie i chętnie pomożemy we wszystkich Twoich problemach i pytaniach, zarówno tych dużych, jak i małych.

Oprócz narzędzi, nasi eksperci od wind i schodów ruchomych, z wiedzą i doświadczeniem z pierwszej ręki, są gotowi do pomocy.
Oprócz narzędzi, nasi eksperci od wind i schodów ruchomych, z wiedzą i doświadczeniem z pierwszej ręki, są gotowi do pomocy.

5 zaskakujących rzeczy, których dowiedziałem się rozmawiając z architektami

W mojej pracy jako członek zespołu ds. globalnego rozwoju biznesu nowych urządzeń KONE rozmawiam z wieloma architektami, aby dowiedzieć się więcej o Twoich potrzebach, życzeniach i doświadczeniach w projektowaniu pionowych i poziomych rozwiązań transportu ludzi. Prawie każda rozmowa, którą odbyłem, przyniosła cenne spostrzeżenia, a nawet po 16 latach w tym biznesie jestem zaskoczony niektórymi rzeczami, których się dowiedziałem.

Oto kilka przykładów:

1. Za pierwszym razem rzeczy rzadko idą zgodnie z planem.

Jedną z rzeczy, która naprawdę mnie zaskoczyła – być może dlatego, że sam nie jestem inżynierem ani architektem – jest to, że większość projektów jest obarczona wyzwaniami, opóźnieniami i kończy się przekroczeniem kosztów. Rzadko słyszę o projektach, które odniosły natychmiastowy sukces.

Wygląda na to, że kiedy projektujesz budynek, niepowodzenia i wyzwania są rzeczą niemal naturalną. Nie ma czegoś takiego jak bezproblemowa realizacja od początku do końca. Wiele poprawek jest prawie nieuniknionych, ponieważ nic nie idzie w 100 procentach zgodnie z planem za pierwszym razem.

Realizację projektu można nazwać sukcesem, jeśli liczba koniecznych poprawek jest stosunkowo niska, przestrzeń budynku nie jest marnowana, a co najważniejsze, na placu budowy nie są wymagane poważne zmiany konstrukcyjne. Gdy w ostatniej chwili wymagane są jakieś modyfikacje strukturalne, koszty mogą naprawdę wymknąć się spod kontroli. Właśnie tego rodzaju fiasku można zapobiec, korzystając z narzędzi KONE Planner już na początku planowania.

Określając dokładne wymagania przestrzenne na etapie poprzedzającym budowę, nigdy nie przyczynisz się do zbiorowego ataku serca swojego klienta lub firmy budowlanej, informując ich przykładowo, że dach budynku musi zostać trochę podniesiony lub szyb windy musi zostać powiększony o 20 procent.

2. Zadzwoń do specjalisty ds. transportu pionowego!

Narzędzia do planowania i projektowania zapewnią dokładne wymiary już w fazie przetargowej.
Narzędzia do planowania i projektowania zapewnią dokładne wymiary już w fazie przetargowej.

Kolejną rzeczą, która mnie zaskoczyła, jest to, że na bardzo wczesnych etapach projektu wielu architektów często nie wie, ile miejsca muszą przeznaczyć na urządzenia dźwigowe.

Istnieje wiele kwestii, w których architekci i projektanci powinni skonsultować się ze specjalista ds. urządzeń dźwigowych. Ich opinia jest wymagana w takich sprawach, jak określenie, ile miejsca jest wymagane na szyby windowe, podpory konstrukcyjne wymagane dla schodów ruchomych, wpływ lokalnych przepisów budowlanych i przepisów bezpieczeństwa oraz wiele innych szczegółów technicznych. Moim zdaniem korzystając z narzędzi KONE, architekci znacznie szybciej mieliby jasny obraz dotyczący tych problemów niż czekając na opinie konsultantów. Jest to jedna z kluczowych zalet narzędzi KONE Planner.

Podajesz swoje parametry i natychmiast dowiadujesz się, jakie są Twoje wymagania dotyczące zapotrzebowania na miejsce. Nie musisz czekać, na fachowe opinie - możesz wykazać się kreatywnością i od razu zacząć realizować swoje pomysły projektowe bez obawy o poważne problemy strukturalne.

3. Modułowość jest kluczem do przyszłości.

Kiedy projektujesz jakiś projekt od podstaw, musisz nie tylko w pełni zrozumieć kontekst terenu budowy i oczekiwania klienta, ale także musisz myśleć z wyprzedzeniem i wyobrazić sobie, jak Twój budynek może być używany za pięć, dziesięć lub trzydzieści lat.

W dzisiejszych czasach ważne jest, aby możliwości rozbudowy i elastyczność projektu traktować priorytetowo. Jest to przewodnia zasada procesu projektowania. Narzędzia KONE do planowania i projektowania są doskonale dostosowane do takiego procesu projektowania. Generują rysunki 2D i 3D Twoich urządzeń, a stworzony Model BIM zawiera wszystkie potrzebne informacje i może być łatwo wpisany w dowolnym miejscu projektu. Gdy modyfikujesz swój projekt, ten element BIM zachowując stabilne wymiary, adaptuje się do zmienionego projektu.

4. Przewaga w fazie przetargu

Innym ciekawym faktem, który odkryłem, jest to, że składanie ofert w przetargu na projekt budowlany jest bardzo skomplikowanym procesem. Jak możesz skutecznie poinformować klienta o przewidywalnych kosztach, jeśli nie masz pojęcia, ile miejsca będą wymagały Twoje windy, a tym bardziej, ile będą kosztowały same urządzenia?

Również w tym przypadku narzędzia KONE do planowania i projektowania dają Ci cenny potencjał. Oprogramowanie podaje dokładne wymiary, a nawet dostarcza rysunki BIM, które można przedstawić klientowi już w fazie przetargu. Już przed zakupem wiesz, co się nie zmieni. Wielu architektów powiedziało mi, że niezwykle cenne jest posiadanie wszystkich tych informacji pod ręką we wczesnej fazie poprzedzającej przetarg.

5. Chcesz mieć te same narzędzia do projektowania schodów ruchomych... Słyszymy Cię!

Cieszymy się, że do tej pory otrzymaliśmy tak wiele pozytywnych opinii na temat naszych narzędzi online, ale wydaje się, że brakuje jednej rzeczy: narzędzia podobnego do KONE Car Designer, ale dotyczącego schodów ruchomych! Słuszna uwaga! Pomocna byłaby możliwość wprowadzenia parametrów schodów ruchomych, uzyskanie rysunków BIM, a następnie przejście do następnego etapu wyboru materiałów okładzinowych, balustrad i innych szczegółów wizualnych urządzenia, wybierając z gotowej palety materiałów dostępnej online. Myślę, że następnym razem, gdy będziemy modyfikować nasze narzędzia online, będziemy musieli dodać narzędzie projektowe dla schodów ruchomych KONE.

Narzędzia mogą być używane do pomocy w pracy projektowej jeszcze przed skontaktowaniem się ze specjalistą planowania transportu pionowego.
Narzędzia mogą być używane do pomocy w pracy projektowej jeszcze przed skontaktowaniem się ze specjalistą planowania transportu pionowego.

W każdym razie będziemy nadal rozszerzać i ulepszać nasze usługi online. Obecnie pracujemy nad rozszerzeniem funkcji planowania i analizy ruchu, aby bardziej kompleksowo wspierać początkowe potrzeby w zakresie planowania przepływu osób. Jak wyjaśniłem na moim pierwszym blogu, zrozumienie sposobu, w jaki ludzie poruszają się w dużych budynkach, jest absolutnie krytyczne, aby upewnić się, że użytkownicy będą zadowoleni po rozpoczęciu korzystania z budynku.

Zastanawiamy się również nad rozszerzeniem opcji i funkcjonalności dotyczącej zrównoważonego rozwoju i ekologicznego budownictwa, ponieważ – czy muszę w ogóle wyjaśniać, dlaczego? – jest to obszar o rosnącym znaczeniu i krytycznej pilności dla nas wszystkich dzisiaj.

Wraz z burzliwym rozwojem usług cyfrowych, a teraz szczególnie w następstwie COVID-19, myślę, że wszyscy w branży zaczynają rozumieć znaczenie obsługi klientów za pośrednictwem kanałów internetowych. W KONE zdecydowanie tak działamy i chcemy dalej oferować Ci najlepszą możliwą obsługę w tym zakresie. Myślę, że do tej pory wykonaliśmy w tej dziedzinie całkiem niezłą robotę!

Jeśli spojrzysz na nasze narzędzia do projektowania wizualnego KONE Car Designer - które są dostępne jako narzędzie internetowe na naszych lokalnych stronach internetowych i jako aplikacja mobilna w różnych sklepach z aplikacjami - zobaczysz, że jesteśmy jedyną firmą w branży oferującą rozbudowane i elastyczne narzędzie tworzące tzw. rendering 3D. Nasza aplikacja mobilna ma nawet funkcje AR i VR, aby bardziej poprawić wrażenia wizualne.

I dodam jeszcze raz, nasze narzędzia do planowania i projektowania są bezpłatne, nie wymagają rejestracji, aby uzyskać do nich pełny dostęp.

Jak wspomniałem na początku tego bloga, Twoja opinia ma duży wpływ na naszą pracę, więc dziel się z nami na bieżąco swoimi przemyśleniami i sugestiami. Naprawdę na nie czekamy.

Dzięki za dołączenie do mnie w tej serii blogów. Nawet jeśli nie spotkaliśmy się osobiście, uważam się za przyjaciela każdego architekta i projektanta. Przynajmniej w ten sposób staram się ułatwić Wam pracę.

Miłego projektowania!

Aleksi M

Kilka słów o mnie

Nazywam się Aleksi Marjamäki i jestem odpowiedzialny za narzędzia KONE przeznaczone do użytku przez architektów i projektantów. Pracuję w KONE od 16 lat, czyli w zasadzie przez całe moje życie zawodowe. Moje doświadczenie zawodowe dotyczy głównie marketingu, nie jestem specjalistą technicznym, ale jako właściciel naprawdę bardzo STAREGO motocykla powoli zamieniam się w mechanika (nie z wyboru, ale bardziej z konieczności). Prawdę mówiąc, prawdopodobnie wiem więcej o stand-up comedy niż o inżynierii, ale jeśli o mnie chodzi, to czyni mnie idealnym "ekspertem", aby wyjaśnić, w jaki sposób architekci mogą skorzystać z narzędzi KONE. Powodem, dla którego te narzędzia są tak niezbędne, jest właśnie to, że nie każdy jest inżynierem! Ani ja, ani ty, ani nawet legendarny Alvar Aalto. A moim zdaniem, nawet Aalto mógłby uniknąć wielu problemów projektowych, gdyby narzędzia KONE były dostępne w jego czasach!

Bild

Nazwisko: Aleksi Marjamäki

Miejsce zamieszkania: Pochodzę z małego miasteczka Ulvila niedaleko Pori na zachodnim wybrzeżu Finlandii.

Wykształcenie: Studiowałem na Uniwersytecie w Oulu, a następnie na Uniwersytecie w Tampere. Specjalizowałem się w marketingu, ale studiowałem też strategię biznesu i rachunkowość.

Pozycja zawodowa: Jestem członkiem zespołu KONE Global New Equipment Business Development. Odpowiadam za takie narzędzia jak Elevator and Escalator Planner, Car Designer do projektowania i wizualizacji wind, a także kilku innych narzędzi przeznaczonych dla klientów, które obecnie wdrażamy.

Historia zawodowa: W 2005 roku dołączyłem do programu International Trainee Program (ITP) firmy KONE w Hadze, w Holandii. Pracowałem również jako manager ds. rozwoju biznesu w KONE w Wielkiej Brytanii, w czasie, kiedy modelowanie informacji o powstających budynkach (BIM) stawało się rosnącym trendem w ich projektowaniu i współpracy z branżą budowlaną i architektami.

Hobby: Uprawiam CrossFit od 2016 roku. Kilka razy w roku jeżdżę na snowboardzie. Czekam, aż COVID minie, żebym mógł znowu pojeździć na nartach w Alpach. Mam też łódź i motocykl i uwielbiam spędzać ciepłe letnie wieczory pływając łódką wokół wysp w pobliżu Helsinek, lub jeżdżąc po mieście na rowerze.

Jak się relaksuję: Słucham wielu podcastów, niektórych bardziej profesjonalnych, ale głównie tych przypadkowych dotyczących różnych aspektów życia. Bardzo lubię też stand-up comedy – oczywiście mam na myśli ich oglądanie i słuchanie, a nie robienie tego samemu...

Kto mnie inspiruje: mój syn Oiva, który właśnie skończył osiem lat i moja córka Anni, która w lipcu skończy pięć lat.

Udostępnij

Strona korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze jej użytkowanie oznacza wyrażenie zgody na instalację w komputerze plików cookies – można je odinstalować w każdej chwili, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji na ten temat w polityce prywatności.

WELCOME TO KONE!

Are you interested in KONE as a corporate business or a career opportunity?

Corporate site

Would you like to find out more about the solutions available in your area, including the local contact information, on your respective KONE website?

Your suggested website is

United States

Go to your suggested website
;