Budynki bez windy | KONE Polska

Budynki bez windy | KONE Polska

img_ebuli-program-ad1-image-1200x628

Instalacja urządzenia w budynku bez windy

Nasz przewodnik krok po kroku wyjaśnia proces instalacji urządzenia w budynku bez windy.

Dlaczego warto współpracować z KONE?

WYŻSZA WARTOŚĆ BUYDNKU

Nowa winda w budynku zwiększa wartość nieruchomości, poprawia dostępność i sprawia, że obiekt staje się atrakcyjniejszy dla potencjalnych najemców lub kupców.

PORAWA JAKOŚCI ŻYCIA

Winda ułatwia ludziom bezpieczne poruszanie się w budynku; jest niezbędna ludziom mającym problemy z poruszaniem się, czy to ze względu na niepełnosprawność, czy z powodu podeszłego wieku.

ZAUFANY PARTNER

Oferujemy indywidulany plan modernizacji przygotowany przez doświadczony zespół, mogący zapewnić bezproblemowy proces instalacji, terminowe wykonanie projektu i zgodność z założonym budżetem. Po zakończeniu instalacji, wewnętrznej kontroli jakości i odbiorze budowlanym oferujemy serwis odpowiedni do Twoich potrzeb.

backimg_buildings-without-elevators-highlights-bg

ROZWIĄZANIA DO BUDYNKÓW BEZ WINDY

Obie technologie zapewniają maksymalną wielkość kabiny windy, doskonałą energooszczędność urządzeń oraz design odpowiedni do stylistyki budynku.

KONE ProSpace™ W SZYBIE DOBUDOWANYM WEWNĄTRZ BUDYNKU

Dźwig KONE ProSpace™ został specjalnie zaprojektowany z myślą o istniejących budynkach. Rozwiązanie to wyróżnia się szczególną oszczędnością przestrzeni, dzięki czemu możliwe jest zainstalowanie windy nawet w niewielkich klatkach schodowych starych budynków.

ProduktOpis
Prędkość
Max. wysokość podnoszenia
Max. udźwig
Max. liczba osób
Max. liczba dźwigów w grupie
KONE MonoSpace® 500Dźwig bez maszynowni do wszystkich rodzajów budynków1.75 m/s
70 m
1150 kg
15
4
KONE ProSpace™Dźwig do istniejących budynków mieszkalnych o ograniczonej powierzchni0.6 m/s
30 m
675 kg
9
1

INSTALACJA PROSTSZA NIŻ MYŚLISZ

Montaż nowej windy jest w rzeczywistości mniej uciążliwy dla mieszkańców niż większość prac modernizacyjnych w budynkach. Co roku na całym świecie instalujemy tysiące dźwigów w istniejących budynkach – szybko, sprawnie i przy minimalnych niedogodnościach dla użytkowników. Każdy budynek ma swoją specyfikę, dlatego oferujemy rozwiązania dostosowane do architektury i wieku budynku, a także do możliwości i potrzeb inwestorów.

Instalacja urządzenia w budynku bez windy – przewodnik krok po kroku

Planujemy i koordynujemy cały proces instalacji dźwigu, a kierownik projektu zapewnia realizację prac w terminie i zgodnie z zaplanowanym budżetem.

DECYZJA

Przed podjęciem decyzji należy zastanowić się nad odpowiednim rozwiązaniem do budynku, zdobyć odpowiednie zezwolenia i dotacje oraz dokonać przybliżonego kosztorysu. Jesteśmy po to, aby Ci w tym pomóc.

FINANSOWANIE

Kolejnym etapem jest finansowanie projektu - należy ustalić, jaką część kosztów można pokryć z dotacji lub kredytu, a jaką z funduszów remontowych.

PLANOWANIE

Następnie określamy precyzyjnie miejsce, w którym ma być zainstalowany dźwig - tworzymy rysunki i wytyczne dla szybu, pomagamy wybrać wystrój kabiny i upewniamy się, czy inwestor dysponuje całą niezbędną dokumentacją.

MONTAŻ

Ten etap obejmuje budowę szybu, instalację dźwigu oraz przygotowanie całości do przekazania użytkownikom, po uprzedniej szczegółowej kontroli jakości, bezpieczeństwa i wydajności urządzenia.

KONSERWACJA

Nasza metoda konserwacji prewencyjnej zapewnia niezawodne działanie urządzenia przez cały okres eksploatacji, a nasi wykwalikowani pracownicy serwisu reagują najszybciej jak to możliwe na wszelkie zgłoszenia awarii.

ODPOWIEDNIA WINDA W TWOIM BUDYNKU

img_buildings-without-elevators-designing-1

WŁAŚCIWE MIEJSCE NA DŹWIG

Możemy zainstalować windę w prawie każdym obiekcie. Wielkość i kształt klatki schodowej warunkuje, czy dźwig zostanie zamontowany wewnątrz czy na zewnątrz budynku.

Opcje montażu:

  • W duszy klatki schodowej, pomiędzy biegami schodów
  • W klatce schodowej, obok schodów
  • W klatce schodowej, z opcją częściowego wyjścia poza obrys budynku

Strona korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze jej użytkowanie oznacza wyrażenie zgody na instalację w komputerze plików cookies – można je odinstalować w każdej chwili, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji na ten temat w polityce prywatności.