Zaawansowana inżynieria oraz ścisła współpraca firm zmieniają oblicza miast, pomagając budować nowoczesne obiekty

KONE buduje miasta przyszłości, stawiając na zaangażowanie i współpracę! Tak wewnątrz przedsiębiorstwa, jak i pomiędzy firmami. Korzystając z osiągnięć inżynieryjnych, tworzy innowacyjne windy i schody ruchome w każdym miejscu na świecie. Współpraca z jedną z australijskich firm jest tego dowodem!

Windy i schody ruchome KONE zapewniają najskuteczniejszy przepływ osób pod każdą szerokością geograficzną. Podstawą funkcjonowania przedsiębiorstwa są oczywiście inżynierzy, programiści oraz profesjonaliści w zakresie projektowania maszyn. To dzięki nim projektowane są rozwiązania wykorzystywane przez miliony użytkowników!

KONE współpracuje z wieloma podmiotami gospodarczymi. Owa współpraca pozwala przedsiębiorstwu tworzyć i rozwijać zupełnie nowatorskie modele urządzeń, których obsługa stoi na najwyższym poziome. Jako przykład niech służy świetnie zaprojektowana KONE DX Class – nowoczesna, intuicyjna, przyjemna w obsłudze winda przyszłości!

Programiści, projektanci, inżynierowie, specjaliści od mechatroniki pozostają ze sobą w ścisłym kontakcie na każdym etapie rozwoju konkretnego modelu windy czy schodów. Ponad połowa pracowników działu R&D to programiści. Stale współpracują ze specjalistami z firm i przedsiębiorstw technologicznych, tworząc kluczowe technologie wykorzystywane w różnorodnych obiektach na całym świecie.

Współpraca z partnerami wewnętrznymi i zewnętrznymi prowadzi do rozwiązań zmieniających branżę.
Współpraca z partnerami wewnętrznymi i zewnętrznymi prowadzi do rozwiązań zmieniających branżę.

Łączymy siły, by przekraczać ograniczenia!

Jean-Christophe Almira zachwala niezwykle skuteczne programy partnerskie, w które angażuje się KONE.
Jean-Christophe Almira zachwala niezwykle skuteczne programy partnerskie, w które angażuje się KONE.

Misją działów R&D (sprzęt, urządzenia, programowanie itp.) w KONE jest tworzenie modeli wind i schodów ruchomych, które wpasowują się w założenia idei zrównoważonego rozwoju. To one pozwalają nowoczesnym metropoliom funkcjonować! Bez międzynarodowej współpracy specjalistów wielu branż nie byłoby to możliwe.

Jean-Christophe Almira, starszy wiceprezes i kierownik działu R&D w KONE, wskazuje na wagę współpracy przedsiębiorstwa z czołowymi uczelniami zajmującymi się urbanistyką, a także innymi firmami takimi jak Combient Foundry. Dzięki ścisłej wielowymiarowej i wieloaspektowej współpracy jego zespół łatwiej i szybciej osiąga założone cele. Owocem kooperacji jest świetna seria wind KONE DX Class.

Budynek Poly Center w Sydney w Australii jest przykładem stopniowego, zrównoważonego ruchu w miejską przyszłość.
Budynek Poly Center w Sydney w Australii jest przykładem stopniowego, zrównoważonego ruchu w miejską przyszłość.

Budujemy nowoczesne miasta, krok po kroku!

Australijski Poly Centre w Sydney to klejnot w koronie Circular Quay. 25-piętrowy wieżowiec stał się symbolem transformacji miejskiego centrum w zgodzie z założeniami zrównoważonego rozwoju. Otrzymał maksymalną (5 gwiazdek!) notę za realizację tych założeń. Między innymi z powodu swojego wyposażenia, a więc ośmiu łagodnych dla środowiska wind cyfrowych KONE MonoSpace® DX ze świetnymi usługami administracyjnymi KONE 24/7 Connected Services.

Poly Centre w Sydney nie powstałby bez ścisłej współpracy KONE oraz BESIX Watpac (australijskiej firmy inżynieryjnej oraz budowlanej), a także wymiany myśli między działami R&D obu tych podmiotów!

Zobowiązanie KONE do prowadzenia działalności neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla do 2030 r. usprawnia koordynację między zespołami.
Zobowiązanie KONE do prowadzenia działalności neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla do 2030 r. usprawnia koordynację między zespołami.

Deklaracja klimatyczna a zmiany w R&D

Istnienie wielu działów R&D w różnych regionach świata jest niezbędne. Regionalne różnice, różnorodni klienci, zmiany klimatu – każdy z tych czynników wymusza tworzenie innowacyjnych produktów spełniających założenia zrównoważonego rozwoju i neutralności klimatycznej.

Istniejące regulacje w krajach nordyckich, w Niemczech, nadchodzące ustawodawstwo we Francji, Finlandii i Szwecji wymagają ujawniania emisji CO2 każdego nowo powstającego budynku.

Singapur również podąża w tym kierunku, podobnie jak Kanada i niektóre ze stanów USA. W związku z założeniami Unii Europejskiej dotyczącymi redukcji emisji CO2 do roku 2030 Almira przewiduje, że tego typu ustawodawstwo pojawi się także w wielu krajach Europy spoza UE, a także państwach na Bliskim Wschodzie oraz wielu krajach afrykańskich.

Według Almiry dążenia KONE do osiągnięcia neutralności węglowej do 2030 roku całkowicie zmienia zasady funkcjonowania działów R&D. Deklaracja klimatyczna wymusza ścisłą współpracę między poszczególnymi zespołami zajmującymi się badaniami i rozwojem konkretnych modeli produktów, jednocześnie wymagając pełnej przejrzystości łańcucha dostaw dla wszystkich materiałów, z których są produkowane.

Deklaracja przechodzi więc w fazę proaktywną. Obejmuje konkretne cele dla zespołów rozwojowych, działania zmniejszające emisję CO2 dla wcześniej opracowanych modeli wind i schodów ruchomych oraz wyższą zdolność projektowania i produkowania modeli urządzeń neutralnych klimatycznie. Choćby model KONE MonoSpace® – jest do 90% bardziej energooszczędny i pomaga najważniejszym obiektom w realizacji założeń zrównoważonego rozwoju i redukowania emisji CO2, by tworzyć zieloną przyszłość!

Udostępnij

Strona korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze jej użytkowanie oznacza wyrażenie zgody na instalację w komputerze plików cookies – można je odinstalować w każdej chwili, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji na ten temat w polityce prywatności.

WELCOME TO KONE!

Are you interested in KONE as a corporate business or a career opportunity?

Corporate site

Would you like to find out more about the solutions available in your area, including the local contact information, on your respective KONE website?

Your suggested website is

United States

Go to your suggested website