Back to top

ZDROWSZE I BEZPIECZNIEJSZE POWIERZCHNIE BUDYNKÓW

Wracając do biur i przestrzeni publicznych po zniesieniu ograniczeń związanych z epidemią, chcielibyśmy znów czuć się w nich komfortowo. KONE ułatwia realizację tego celu oferując innowacyjne rozwiązania na rzecz zdrowia i dobrego samopoczucia, pomagając jednocześnie w płynnym przejściu do „nowej normalności”.

Jeszcze kilka miesięcy temu nikt z nas nie odczuwał dyskomfortu wchodząc do windy lub tętniącego życiem holu dużego budynku. Dzisiaj, wracając do biur, galerii handlowych czy budynków użyteczności publicznej, musimy stawić czoło nowej rzeczywistości. W miejscach, które niedawno uważaliśmy za czyste i bezpieczne, mamy dzisiaj poczucie zagrożenia i niepewności.

img_KONE-Health and well-being-02

Jest jasnym dla wszystkich, że COVID-19 ma poważny wpływ na wiele aspektów naszego życia. Na przykład, utrzymanie niezbędnego ruchu ludzi w przestrzeni miejskiej wymaga od konserwatorów dźwigów wykonywania bieżących prac zgodnie nowymi procedurami, dotyczącymi m.in. zachowania dystansu społecznego. Pomocny w nowych okolicznościach stał się inteligentny serwis wind i schodów ruchomych KONE 24/7 Connected Services. Zdalna diagnostyka urządzeń w czasie rzeczywistym i zapobieganie ich przestojom sprawdziły się już w wielu szpitalach, obiektach użyteczności publicznej i budynkach mieszkalnych.

Jednocześnie eksperci KONE pracują nad nowymi rozwiązaniami służącymi tworzeniu bezpieczniejszych i bardziej higienicznych przestrzeni w budynkach. Wprowadzają innowacje do istniejących już technologii z myślą o zdrowiu i dobrym samopoczucia ludzi przemieszczających się w miastach.

W celu opracowania optymalnych rozwiązań na rzecz zdrowia i dobrego samopoczucia postawiono w KONE dwa kluczowe pytania. Po pierwsze, jak firma może wpłynąć na ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się chorób w wyniku kontaktu ludzi z zanieczyszczonym powietrzem lub potencjalnie zakażonymi elementami wyposażenia urządzeń? Po drugie, w jaki sposób możemy wykorzystać know-how KONE w dziedzinie organizacji przepływu ludzi, aby zapewniać sprawny ruch i promować bezpieczne zachowania wśród użytkowników budynków?

W trosce o spokojny oddech

Aby zmniejszyć ryzyko zakażenia wirusami w kabinach wind, firma KONE wprowadziła na rynek KONE Elevator AirPurifier.

Urządzenie to podnosi jakość powietrza w kabinie windy - skutecznie niszczy drobnoustroje i usuwa zanieczyszczenia dzięki wykorzystaniu wielostopniowego układu filtracji powietrza, procesu utleniania fotokatalitycznego PCO oraz promieniowania UV.

img_KONE-Health and well-being-05

Dodatkowym sposobem na uzyskanie świeższego powietrza w kabinie windy jest jej częste wietrzenie. W tym celu proponujemy przeprogramowanie windy tak, aby podczas postoju jej drzwi pozostawały otwarte. Dzięki temu prostemu i mało kosztownemu rozwiązaniu pasażerowie zyskują również możliwość wchodzenia do kabiny bez konieczności dotykania jakichkolwiek przycisków; z dużego dystansu mogą ponadto stwierdzić, że nikt aktualnie nie korzysta z urządzenia.

Skuteczność wietrzenia kabiny można podnieść także dzięki zainstalowaniu dodatkowych wentylatorów lub wymianie dotychczasowych na bardziej wydajne.

Z myślą o bezpiecznym korzystaniu ze schodów ruchomych i wind

Pandemia koronawirusa spowodowała, że użytkownicy schodów ruchomych coraz rzadziej używali poręczy, chcąc ograniczyć kontakt z potencjalnie zakażonymi powierzchniami. Stwarzali przy tym zagrożenie dla siebie i innych, podejmując ryzyko utraty równowagi i upadku ze schodów.

Aby zaradzić temu problemowi oferujemy KONE Handrail Sanitizer, rozwiązanie służące do ustawicznej dezynfekcji poręczy schodów ruchomych podczas ich użytkowania.

Lampy UV C, montowane wewnątrz urządzenia, pozwalają na ograniczenie ilości mikrobów bez użycia środków chemicznych. Użytkownicy zanim podejdą do schodów, mogą przeczytać na dużych naklejkach informację o nieprzerwanej dezynfekcji poręczy, co zachęca ich do bezpiecznego korzystania ze schodów ruchomych.

Kabiny wind KONE DX pośród licznych opcji akcesoriów i wykończeń mają antybakteryjne poręcze i wykończenia ścian. Materiały użyte do ich produkcji pokryte są powłokami niwelującymi obecność drobnoustrojów do 99%.

img_KONE-Health and well-being-06

Z bezpiecznym dystansem

Jedną z podstawowych trosk Zarządców nieruchomości jest obecnie zapewnienie ludziom bezpiecznego i wygodnego przemieszczania się w przywracanych do użytku budynkach. Jak ograniczyć tłok na powierzchniach wspólnych, jak zorganizować sprawny ruch w korytarzach przy jednoczesnym umożliwieniu zachowania dystansu społecznego, jakich zmian dokonać w recepcjach, holach czy windach?

img_KONE-Health and well-being-03

KONE People Flow Planning and Consulting to niestandardowa usługa, która ma na celu optymalizację ruchu ludzi w budynkach. Polega na opracowaniu rekomendacji służących stopniowemu przywracaniu sprawnego funkcjonowania obiektów komercyjnych. KONE korzystając z bogatego know-how w zakresie People flow, swoich narzędzi do analizy ruchu, danych porównawczych, modelowania matematycznego, instrumentów działających w oparciu o sztuczną inteligencję i modele ludzkich zachowań, opracowuje specyficzny dla każdego budynku zestaw profesjonalnych zaleceń. Pozwalają one na przywrócenie bezpiecznego i komfortowego ruchu ludzi, ograniczenie tłoku w newralgicznych punktach budynku, rozładowywanie ruchu w godzinach szczytu czy wyeliminowanie „wąskich gardeł”. People Flow Simulator umożliwia wizualizację różnych scenariuszy przepływu ludzi, ułatwiając wybór rozwiązań skracających do minimum czas, w jakim użytkownicy np. budynku biurowego pokonują drogę z garażu do swoich miejsc pracy.

- Na świecie jest ponad miliard użytkowników wind i schodów ruchomych KONE, a nasza wiedza i doświadczenie w planowaniu przepływu ludzi oraz jego optymalizacji w różnego typu budynkach są bez wątpienia jedyne w swoim rodzaju - mówi Hanna Inget, Head of New Services & Solutions KONE - ta wiedza jest szczególnie cenna dla naszych Klientów, gdy stają w obliczu przeprowadzenia w budynkach zmian na szeroką skalę. Optymalizacja przepływu ludzi to nasz fach.

Ciągle w ruchu

Rozwiązania KONE na rzecz zdrowia i dobrego samopoczucia można dobierać i zestawiać ze sobą stosownie do potrzeb użytkowników konkretnych budynków. Dalsze prace nad poszerzeniem naszej oferty w tym zakresie zapowiadają osiąganie coraz wyższego standardu higieny i bezpieczeństwa People Flow.

Disclaimer:

Usługi, produkty i rozwiązania opisane tu jako rozwiązania KONE na rzecz zdrowia i dobrego samopoczucia służą promocji zdrowia i dobrego samopoczucia. Jednakże, rozwiązania te nie gwarantują, że w obiektach nimi objętych nie wystąpią nowe choroby lub zakażenia. KONE nie ponosi odpowiedzialności za żadne zakażenia lub choroby występujące na terenie takich obiektów, ani za wynikające z nich konsekwencje medyczne.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Rozwiązania KONE dla zdrowia i dobrego samopoczucie
Funkcjonalne i trwałe materiały wykończeniowe
Inteligentny serwis KONE 24/7 Connected Services

Udostępnij

Strona korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze jej użytkowanie oznacza wyrażenie zgody na instalację w komputerze plików cookies – można je odinstalować w każdej chwili, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji na ten temat w polityce prywatności.

WELCOME TO KONE!

Are you interested in KONE as a corporate business or a career opportunity?

Corporate site

Would you like to find out more about the solutions available in your area, including the local contact information, on your respective KONE website?

Your suggested website is

United States

Go to your suggested website