• HOME

Wspólnie budujemy przyszłość naszych miast!

Tego roku wzywamy najtęższe umysły w dziedzinie zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich, aby podjąć wspólny trud na rzecz postępu i czynić nasze miasta lepszymi miejscami do życia.


Parafrazując słowa poety Johna Donne – żadna firma nie jest wyspą. Przedsiębiorstwo, które otwiera się na świat, w którym działa, osiąga zdecydowanie lepsze rezultaty. Każdego dnia do miast przenosi się dwieście tysięcy osób – to odpowiedni czas, aby wspólnie budować i ulepszać miasta, w których będą mieszkać!


Jonathan R. Woetzel, dyrektor McKinsey Global Institute i ekspert w dziedzinie zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich, mówi: „Jako społeczeństwo potrzebujemy budynków zdolnych do adaptacji. Musimy radzić sobie z otoczeniem. W innym wypadku stracimy życia, znaczenie, a wreszcie całe społeczności. Musimy wykorzystać szansę i zmieniać nasze budynki, wykorzystując postęp technologiczny umożliwiający produktywną pracę, bo jeśli tego nie zrobimy, ominie nas ważna zmiana”.


Do zrównoważonego rozwoju miast potrzebne są:


  • Wydajność procesu budowy – szybkie i bezpieczne wznoszenie budynków;
  • Zdolność do adaptacji – wykorzystywanie technologii, by wznosić budynki z myślą o przyszłości i jej wyzwaniach;
  • Zrównoważony rozwój – nowe rozwiązania w budownictwie oraz technologie, które minimalizują wpływ sektora na planetę.
Przyspieszenie czasu budowy jest korzyścią dla wszystkich zaangażowanych.
Przyspieszenie czasu budowy jest korzyścią dla wszystkich zaangażowanych.

Potrzebujemy podnoszenia wydajności budowlanej

Możliwość adaptacji może wydłużyć żywotność budynków, utrzymać ich konkurencyjność i sprostać zmieniającym się potrzebom użytkowników.
Możliwość adaptacji może wydłużyć żywotność budynków, utrzymać ich konkurencyjność i sprostać zmieniającym się potrzebom użytkowników.

Koszty materiałów budowalnych oraz transportu, brak siły roboczej i niedobór materiałów budowalnych – obecnie te czynniki mocno obciążają firmy budowlane. Największym jednak wyzwaniem jest utrzymywanie wysokiego poziomu wydajności budowalnej.


Milla Saaristenperä, dyrektor ds. rozwoju biznesu w KONE New Equipment Business, mówi: „Produktywność w budownictwie jest jedną z najniższych we wszystkich branżach. Tylko około 30 procent czasu pracowników budowlanych wykorzystywane jest produktywnie”.


Jonathan R. Woetzel wie jednak, że istnieje realna możliwość poprawy tego stanu rzeczy, zarówno na samym placu budowy, jak i jego logistyki.


Wysoka wydajność procesów budowlanych przynosi korzyści wielu stronom – krótszy czas wznoszenia obiektów umożliwia przedsiębiorstwom szybsze rozpoczynanie kolejnego projektu. Deweloperzy w krótkim czasie udostępniają wybudowane obiekty pod wynajem, a mieszkańcy miast krócej zmagają się z utrudnieniami związanymi z budowaniem tychże obiektów.


Dzięki takim rozwiązaniom jak KONE JumpLift (winda budowlana) transport materiałów staje się bardziej efektywny, a czas przemieszczania się pracowników w obrębie budowy znacznie krótszy. Co za tym idzie – czas budowy obiektu wyraźnie się skraca. Sama budowa jest także bardziej bezpieczna i przebiega bez zakłóceń.

Projektowanie i budowanie z myślą o przyszłości

Większa produktywność w budownictwie oznacza mniej odpadów.
Większa produktywność w budownictwie oznacza mniej odpadów.

Dzisiejszy hotel średniej wielkości może stać się jutrzejszym centrum handlowym. Deweloperzy, dzięki nowym technologiom, rewitalizują istniejące budynki. Inteligentne i zrównoważone rozwiązania, cyfryzacja, zdolność do adaptacji – to wszystko przedłuża żywotność budynków i czyni je przyjaznymi dla ich mieszkańców czy użytkowników, których potrzeby nieustannie się zmieniają.


Sylvia Koh-Gratton, dyrektor zarządzający KONE w Singapurze, mówi: „Nasze różnorodne rozwiązania cyfrowe pozwalają właścicielom budynków na łączenie się z różnymi aplikacjami technologicznymi, co czyni budynek bardziej zrównoważonym i wydajnym."


Przykładem takiej technologii jest nagradzany model windy KONE DX Class. Winda została stworzona z myślą o potrzebach, które istnieją dziś, ale i o tych, które pojawią się w przyszłości. Bez względu na to, jaki będą miały charakter.


"Ma wbudowaną łączność oraz usługę API," mówi Saaristenperä, "dlatego faktycznie nie musimy wiedzieć, czego nasi końcowi użytkownicy będą potrzebować za 10 lat, ponieważ będą mogli korzystać z dowolnych usług cyfrowych i dla użytkowników, których w przyszłości mogą potrzebować."


Ograniczanie wpływu działalności budowalnej na środowisko

Nowe standardy w budownictwie pomagają przeciwdziałać zmianom klimatycznym.
Nowe standardy w budownictwie pomagają przeciwdziałać zmianom klimatycznym.

Branża budowlana będąca źródłem 40% światowych emisji gazów cieplarnianych coraz bardziej skupia się na zrównoważonym rozwoju – łączy wydajność budowlaną ze zdolnością budynków do adaptacji, by zminimalizować negatywny wpływ sektora na środowisko.


Zamiast burzyć istniejące obiekty, lepiej jest je modernizować, stosując energooszczędne, inteligentne i zaawansowane technologicznie rozwiązania, które ograniczają marnotrawstwo zasobów naturalnych. Jak podkreśla Sylvia Koh-Gratton: inwestycje w modernizację i wydajność budynków, w tym energooszczędne windy i schody ruchome KONE, pomagają unikać kosztownych projektów przebudowy.


"Wiele naszych wind, schodów ruchomych i pasów ruchomych zostało uznanych międzynarodowo za wysoce efektywne energetycznie," dodaje, wymieniając jako przykład superlekki model KONE UltraRope®.

Współpracujemy, podnosząc standardy zrównoważonego rozwoju

Branża budowlana łączy siły, aby stawić czoła wyzwaniom związanym ze zmianami klimatu, wprowadzając nowe standardy dla ekologicznych budynków i certyfikacji ekologicznej, a także inwestując w nowe technologie i procesy, by współpracować i współtworzyć!


Jak podkreśla Jonathan R. Woetzel miasta stają się gęściej zaludnione, a wyzwania związane ze zrównoważonym rozwojem wymagają działania, które przyniesie korzyści zarówno środowisku, jak i inwestorom. KONE pomaga swoim klientom osiągnąć te cele, koncentrując się na takich wartościach jak zrównoważony rozwój, zdolności adaptacji i wydajności branży budowlanej.

Udostępnij

Strona korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze jej użytkowanie oznacza wyrażenie zgody na instalację w komputerze plików cookies – można je odinstalować w każdej chwili, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji na ten temat w polityce prywatności.

WELCOME TO KONE!

Are you interested in KONE as a corporate business or a career opportunity?

Corporate site

Would you like to find out more about the solutions available in your area, including the local contact information, on your respective KONE website?

Your suggested website is

United States

Go to your suggested website